מתקנים לחצר

אנשים רבים מתאמצים מאוד, על מנת לרכוש בית פרטי, כך שילדיהם של בעלי הבית, יוכלו לשחק בחופשיות בחצר, כאשר הם בטוחים יותר. לכן ישנן חנויות רבות אשר מציעות מתקנים לחצר. מתקנים אלה, ממלאים את שעות הפני של הילדים והם לא משתעממים, במיוחד שחבריהם ישמחו להגיע למשחק משותף ולהוצאת אנרגיה מבורכת במתקנים בטיחותיים. ישנם מתקנים לגינה שמתאימים לילדים והם עשויים מעץ, אלה הם מתקנים איכותיים העשויים מהחומר הטבעי ביותר. אפשר למצוא סולמות טיפוס, מגלשות, בית מעץ מרהיב ביופיו וארגזי חול. השילוב של מתקני החצר על הדשא מרהיב והגוונים שמחים במיוחד, מה שיעניק יותר חשק לילדים לשחק במתקנים אלה בחצר ביתם.

יש לבחור נכון מתקנים לחצר, היות והבטיחות, תווי התקן הם בעדיפות הראשונה בקרב הרבה הורים ובצדק. יש לציין כי מתקנים אלה המיועדים למשחקי הילדים במרחב הפרטי והכי טבעי שלהם, אינם מצריכים בתחזוקה מיוחדת וכן, הם עמידים בכל תנאי מזג האוויר. יש לשים לב לבלאי, לפי חומרי הגלם שמהם מיוצרים המתקנים לחצר. ישנם כאלה שניתן להרכיב לבד, כשאר ההרכבה היא קלה ואין צורך במתקין מיוחד. היום, כאשר אנו בעידן הקורונה היתרון הבולט של התקנת מתקני משחק לילדים בגינה הפרטית הוא שאין הרבה ילדים שממתינים בתור משתעלים ויכולים להדביק ילדים אחרים. יש לציין כי מתקנים לחצר לילדים, עמידים לגשם ולחום ובמיוחד לאקלים הישראלי.

 כמה עולים מתקני חצר ובמה זה תלוי?

העלות של מתקנים לחצר, תלויה בחומר הגלם, וכן בגודל של המתקנים. ככל שהאיכות של חומרי הגלם תהיה גבוהה יותר, גך גם המחיר יהיה גבוה יותר. כאשר מדובר על מתקנים העשויים מפלסטיק, העלות שלהם תהיה נמוכה יותר. יש לשים לב כי הגישה למתקן תהיה נוחה, המקום חייב להיות בטיחותי וללא כל גורם שיכול לסכן ילדים. יש לשים לב כי הקרקע תהיה מחופה בדשא או על גומי תקני מיוחד שמתאים להתקנה תחת מתקנים למשחק בחצר הפרטי בבית. יש לוודא, כ השטח בחצר יהיה מתאים למתקנים ויש לחשב היטב את המקום שיוקצע להצבת המתקנים. ניתן לרכוש את המתקנים בחנויות או באתרים מקוונים. אפשר למצוא מתקנים לילדים לגינה, אשר משולבים עם נדנדה, מתקני טיפוס, מתקן עם כמה מגלשות ועוד. מתקנים אלה שמותקנים בחצר הפרטית של הבית, מסייעים לילדים לעבוד בצוות, הם משפרים את היכולת הגופנית ומחזקים את שרירי הליבה והכתפיים.

ככל שחצר ביתכם תהיה גדולה יותר, כך תוכלו להוסיף עוד מתקנים לחצר. גם מבחינת גודלם של המתקנים, ניתן יהיה לבחור מתקנים גדולים יותר, בהתאם לשטח החצר. יש להצל את המתקנים, כך שהילדים לא ייפגעו וייחשפו לשמש. המראה של המתקן לחצר, לאחר שבדקתם את בטיחותו ואיכותו, חשוב לא פחות, היות והמראה והמורכבות של המתקן, הוא זה שיגרום לילדים להימשך אליו ולשחק בו. כמו בכל משחק לילדים כגון קארטינג למכירה יש לשים לב מי היצרן, ואפילו אם מדובר ביבוא של  מתקנים לגינה מחו"ל וודאו גם מי היצרן וחפשו ברשת מידע לגביו. שימו לב לבחור מתקנים צבעוניים למשחקי הילדים בגינת הבית. תמיד מומלץ, להתייעץ עם איש מקצוע שהוא בעל בית עסק או חנות של מתקנים לילדים למשחק בחצר הבית. תוכלו גם להתרשם מהקטלוגים ברשת ולשאול לגבי מתקנים שהילדים התלהבו מהם בקטלוג.

מתקנים לחצר שילדים אוהבים ומסייעים להם להתפתח

מתקנים שמיועדים לילדים למשחק בחצר ביתם, תורמים המון להתפתחותם של הילדים. למשל נדנדות, או מגלשות. למשל נדנדה מרגיעה את הילדים, בגלל שיווי המשקל התמצאות במרחב, התנסות בקצב שונה של הנדנוד עצמו יש צורך בתיאום של הגוף כמו למשל דחיפה של הרגליים להגברת הקצב ועוד. גם הגלישה היא חוויה נהדרת לילדים, היות וגם בפארקים השכונתיים, הילדים רצים ישר למגלשות. כוח הכובד הוא זה שגורם לילדים ליהנות מחוויית הגלישה. הילדים אוהבים גם את כוח ההתנגדות ולכן הם אף מטפסים בכיוון ההפוך של המגלשה. ישנן מגלשות שהן בצורת מנהרה, מה שמגן על הילדים הקטנים מפני נפילות או למי שפוחד בפעם הראשונה לגלוש במגלשה, מגלשות סגורות גורמות לזאטוטים להתגבר על הפחד וללמוד ליהנות מהמגלשות, כאשר הן מוגנות ובטוחות יותר.

ילדים זקוקים, לחשיפה לאוויר צח ולאור השמש ולפעילות גופנית קבועה. יש לספק לילדים את הבטיחות, החופש וכן תוכלו לפקח עליהם בקלות בביתכם, כאשר תתקינו מתקנים לחצר.  למשל ניתן למצוא מתקנים לטיפוס שדומים לטירות מאגדות הילדים, כך שהילדים נהנים להשתמש בהם ואפילו לשחק עם חבריהם, כאשר הם גם משחקים בדמויות מאגדות הילדים בהשראה של המתקן שנראה כטירה אמיתית. גם מתקנים לחצר שמחוברים לבית עץ לילדים אפשר למצוא ברוב החנויות, אשר מספקות ציוד לשעות הפנאי לילדים, או ציוד ומתקנים לגינה. שימו לב כי אם אתם מתכננים להוסיף מתקני חצר לילדים אשר יהיו מחוברים לבית העץ שלהם, יש לדאוג כי הפתחים יהיו גדולים, מה שיאפר את חיבור המתקנים. ישנם תקנים, אשר אינם תופסים מקום רב בחצר, אך יחד עם זאת, מאפשרים מרחב פרטי לילדים. מתקני חצר לילדים, מהווים את הבריחה לעולם שלהם. אם פעם היו קיימים רק מתקני חצר כמו  נדנדות או מגלשות, היום ניתן למצוא עולם ומלואו, אטרקטיביים ומתקדמים. ניתן למצוא מבוכים ומנהרות, פינות מיוחדות. מתקנים שמיועדים למשחק בחצר הפרטית של כל ילד, מיועדים לחלוק את ההנאה עם החברים או האחים. גם בגנים הילדים ובתי הספר קשה לראות חצר ללא מתקנים, כך שזה יכול להיות המקום הטבעי ביותר לילדים גם בחצר ביתם. תכנון נכון והזמנה מושכלת של מתקנים לחצר, יכולה לתרום המון לעולם הדמיון של הילדים. ניתן למצוא מתקנים מודולריים. כל מתקן לחצר, יכול לשמש משחק לכמות של 3-4 ילדים.

מתקנים לחצר
דילוג לתוכן